DHI Tekniği

DHI Saç Ekimi, “doğrudan saç ekimi” ya da “kalem tekniği” gibi isimlerle anılan bir saç ekimi uygulamasıdır. DHI, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin, özel geliştirilmiş kalemler kullanılarak daha kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır. DHI kalemi sayesinde kanal Açma ve köklerin ekim işlemi aynı anda gerçekleştirilmektedir. Operasyonda özel geliştirilmiş kaleme benzeyen medikal bir alet kullanıldığı için, uygulama “Kalem tekniği” olarak bilinmektedir.

DHI ile yapılan saç ekimlerinde daha sık saç ekimi yapılabilmektedir. Bu da daha doğal bir görünüm kazanılmasını kolaylaştırır. Saç köklerinin bekleme süreci en aza indirgendiği için saç ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olur.

DHI Saç Ekimi, FUE Saç ekim yönteminin bir çeşidi olup, tek farkı, saçların, göğüs ve sakal kıllarının, özel yapım 0,5-0,7 mm çapındaki FUE iğneleriyle çıkarıarak, Saç Ekim Kalemi olarak bilnen, Hair Pen / Choi İğne içerisine yerleştirilmesi ve direk olarak, el değmeden, saç ekimi yapılacak deri altına, istenilen yön verilerek yapılan saç ekim işlemidir.

Dhi Saç Ekiminde; Saçlar, direk olarak, kalemle yön verilerek yerleştirildiği için, ertesi günü yıkama işlemi yapılabilir.1 hafta gibi kısa sürede tamamen iyileşme işlemi tamamlanır.

Dhi Saç Ekimi, çok sık saçlar, sakal ekimi ve kaş ekimi için önerilir.

FUE ile DHI saç ekimi arasındaki farklar

FUE Saç Ekimi Yönteminde, 1 cm kareye 40 saç yerleştirebiliyorsanız, DHI Saç Ekimi Yönteminde 120 saç yerleştirebilrsiniz.

FUE Saç Ekimi Yönteminde, saç ekim yapılacak alana, önceden saçların yerleştirileceği delikler açıldığı için, delik içinde kan pıhtılaşması oluştuğundan dolayı, saç çıkma yüzde oranı % 10 düşmektedir. DHI Saç Ekimi yönteminde, Choi iğnesi, direk cilt altına hem deliği açtığı ve hemde el değmeden saçları cilt altına yerleştirdiği için yüzde başarı oranı daha yüksektir.

Kesme ve dikiş işlemi yapılmaz. Sakaldan saça aktarma imkanı vardır. Kadınların saç ekimlerinde, saç kesme işlemi uygulanmaz. Alınan köklerden kayıp yaşanmaz, iz kalmaz ve daha sık bir ekim olanağı sunar. Daha doğal bir görünümle beraber saçların yönü istenilen tarafa verilebilir. Kısa sürede iyileşme gözlenir ve seanslar arasında bekleme ihtiyacı yoktur.